Trump dolandırıcılık davasında kesilen cezayı ödeyemiyor

0

Trump Örgütü genel müşaviri Alan Garten’in New York Temyiz Mahkemesi’ne sunduğu yazılı açıklamada, 454 milyon dolar tutarındaki telafi edici para cezasının tamamının alınmasının mümkün olmadığı kaydedildi.

Yeminli beyanda, “Davalılar, 464 milyon dolarlık temyiz depozitosu elde etmede aşılamaz olduğu kanıtlanmış zorluklarla karşı karşıya” deniyor. Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada, Trump’ın mali durumunun “istikrarlı” olduğu ve elinde “önemli miktarda varlık” bulundurmaya devam ettiği, uzlaşma tutarının büyüklüğü nedeniyle kefil olarak herhangi bir sigorta şirketinin bulunamadığı belirtildi. Trump’ın varlıklarını teminat olarak kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Temyiz mahkemesi, toplam 454 milyon dolarlık para cezasının daha küçük bir kısmının teminat olarak kabul edilmesi talebini yineledi.

29 Şubat’ta Trump’ın avukatları, davadaki karar hükümlerinin fahiş olduğunu ileri sürerek New York Temyiz Mahkemesi’nden para cezasının tamamının tahsilinin engellenmesini talep etti ve tahsilatın durdurulması için 100 milyon dolarlık kefalet ödemeye hazır olduklarını söyledi. toplam 454 milyon para cezası.

New York başsavcılığı ise “Trump’ın idamı engellemeye çalışacağı veya zorlaştıracağı” gerekçesiyle kefalet bedelinin cezanın tamamından daha azının ödenmesine karşı çıktı.

16 Şubat’ta “gayrimenkul dolandırıcılığı” olarak bilinen davayı denetleyen Yargıç Arthur Engoron, Trump’a, oğullarına ve şirkete para cezası verdi.

Trump, kararı New York Temyiz Mahkemesi’ne taşıdı. Ancak temyiz davası devam ederken Trump’ın, New York Başsavcılığı’nın cezai karar verme yetkisiyle mal varlıklarına el koymasını önlemek için 25 Mart’a kadar tutarın tamamını teminat olarak vermesi gerekiyor.

Trump’ın, mahkeme masrafları ve faizleri de dahil olmak üzere yaklaşık 454 milyon dolarlık yasal borcunun yanı sıra emlak dolandırıcılığı davasında 364 milyon dolarlık bir para cezası da bulunuyor.


Trump’a dolandırıcılık davası

New York Başsavcısı Letitia James, Trump’ın üç oğlunun ve şirketinin servetini 3,6 milyar dolar abarttığı suçlamasıyla hakime, Trump ve oğullarının 5 yıl boyunca New York’ta şirket kurmasının ve ticari gayrimenkul satın almasının yasaklanmasını emretti. onlara 370 milyon dolar para cezası verdi ve mahkum edilmelerini talep etti.

Yargıç Arthur Engoron, eski Başkan Trump ve şirketi “Trump Örgütü”nün, varlıklarını abartarak ve net değerlerini abartarak bankaları, sigortacıları ve iş adamlarını dolandırdığı yönündeki iddiaların mahkemede değerlendirilmesi gerektiğine hükmetti. Yıllardır gayrimenkul sektöründe çok sayıda kişi ve kurumu dolandırmıştır.”

Engoron, 35 sayfalık kararında, Trump, şirketi ve yöneticilerinin, yıllık mali durumları hakkında sürekli yalan söyleyerek uygun koşullarla ve düşük sigorta primleriyle kredi elde ettiklerini söyledi.

2 Ekim 2023’te başlayan duruşmalar, 11 Ocak’taki kapanış açıklamalarıyla sona erdi ve 16 Şubat’ta Yargıç Engoron, Trump ve oğulları Donald Trump Jr.’a “gayrimenkulde hileli anlaşmalar yaptıkları” gerekçesiyle 354,9 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. sektörü”. .” ve Eric Trump’a 4’er milyon dolar, şirketin eski finans müdürü ise 1 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Davada toplam 364 milyon dolar para cezasına ek olarak Trump’a üç yıl, oğullarına da ikişer yıl süreyle New York’taki şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapma ve bankalardan kredi alma yasağı getirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş