Euronews, özel anket sonuçlarıyla birlikte seçim yayınını başlatıyor

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Euronews'in 'Canlı' programı, kanalın seçim haberlerine başlıyor. Önemli konukların katılacağı etkinlikte, 18 ülkede yapılan özel anketin sonuçları da açıklanacak.

REKLAM

Euronews, Avrupa seçim haberlerine 19 Mart Salı günü Brüksel'deki büyük bir etkinlikte canlı televizyon yayınlarıyla başlayacak ve burada IPSOS ile işbirliği içinde yapılacak özel bir anketin sonuçlarını açıklayacak.

'Euronews On Air' etkinliğine 500'den fazla konuk katılacak Küresel konuşma Röportaj programının iki özel bölümü sunulacak.

Sunucu Shona Murray, seçimler öncesinde Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile Ukrayna'daki savaşı, AB'nin mevcut durumunu ve bunun gelecekteki olası sonuçlarını tartışacak.

Komisyon Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ile bir araya gelecek olan sunucu Sasha Vakulina, Avrupa Birliği'nin yakın geleceğe yönelik önceliklerini anlatacak.

Seçim kampanyasının ana temaları ve Avrupa'nın dünyadaki konumu programın ana gündem maddelerini oluşturacak. Programa Avrupa Parlamentosu üyeleri Abir Al-Sahlani, Marc Botenga, Gwendoline Delbos-Corfield, Michiel Hoogeveen, Peter Liese ve Juan Fernando López Aguilar da katılacak.

Euronews'in iş dünyasına odaklanan röportaj programı The Big Question'ın yeni bölümünde iş dünyası editörü Angela Barnes, Barclays Avrupa CEO'su Francesco Ceccato'yu konuk ediyor.

18 Avrupa ülkesinde yapılan anketin sonuçları açıklanacak

Euronews'in 18 Avrupa ülkesinde gerçekleştirdiği özel IPSOS araştırmasına göre, Avrupa Parlamentosu'ndaki sandalye dağılımına ilişkin ilk tahminler bu akşam yayınlanacak.

Sonuçlar, kampanyanın başlangıcında seçmenlerin nabzına ilişkin ilk izlenimi sağlayacak ve seçmen önyargısını ortaya çıkaracak.

Ayrıca Euronews'in Brüksel'deki yeni genel merkezinin açılışı, DJ Laura De Greef'in de katılacağı bir resepsiyonla kutlanacak.

Yeni haber odası, Euronews'in dijital ve yayın gazeteciliği ve prodüksiyon ekiplerini, kanalın yeni Avrupa siyasi ekibi de dahil olmak üzere, Avrupa başkentindeki en büyük haber odalarından birinde bir araya getiriyor.

Büro, kıtanın dört bir yanından kendini işine adamış TV ve web gazetecilerini harekete geçirdiği ve çeşitliliği yansıtan heyecan verici bir deneyim sunmak için 30 yıllık derin deneyiminden yararlandığı için, yaklaşan Avrupa seçimlerinin 360 derecelik yayınının ana merkezi olacak. çok dilli Avrupalı ​​seçmenler

Bu yayın, kıtanın yaklaşık 400 milyon seçmeninin seçeneklerini değerlendirdiği bir dönemde, bloğun siyasi öncülerinin, düşünce liderlerinin ve sanayicilerinin bir araya gelerek enerji, iklim, sağlık, göç ve güvenlik gibi yakıcı konuları tartışacakları benzersiz bir oturum sunuyor. küresel bir bağlam. çatışmalar ve ekonomik çalkantılar.

Seçim yayını TV, internet sitesi, mobil uygulama, YouTube, sosyal medya ve mesajlaşma uygulaması üzerinden analizlerle birlikte yayınlanacak.

19 Mart saat 17.00'den itibaren 'Euronews on Air'i buradan canlı olarak takip edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking