‘Erzincan’da kuşlar siyanürden öldü’ iddiası gündem oldu! Gerçek bambaşka çıktı

0

Sosyal medya hesapları ve bazı medya kuruluşlarında paylaşılan “Erzincan’da altın madeni faciasının yaşandığı alanda su içmek için inen kuşların öldüğü görüldü” iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu nesnelerin kuş ölüleri değil, kum torbaları olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Medyada yayınlanan ve sosyal medyada paylaşılan bazı fotoğraflarla ilgili ‘Erzincan’da altın madeni faciasının yaşandığı sahaya su içmek için inen kuşların öldüğü gözlemlendi’ iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı. Söz konusu görüntüler, jeotekstil adı verilen malzemenin stabil kalması için kullanılan kum torbalarıydı.Ayrıca görüntülerde yer alan bölgenin siyanürden arındırılmış bölge olduğu ve siyanür nedeniyle hiçbir canlının hayatını kaybetmediği öğrenildi. kamuoyunda öfke yaratmak amacıyla paylaşıldı.”

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
TİP Başkanı Erkan Baş o ilin belediye başkanlığına aday olduTİP Başkanı Erkan Baş o ilin belediye başkanlığına aday oldu
O ilçede CHP'nin adayı değişiyor!  O isim adaylıktan çekildiO ilçede CHP’nin adayı değişiyor! O isim adaylıktan çekildi
Marmara'da batan geminin son anları ortaya çıktı!  Yürek parçalayan sözler: Marmara’da batan geminin son anları ortaya çıktı! Yürek parçalayan sözler: “Allahım yardım et”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking