Bakan Koca’dan ‘LÖSANTE’ açıklaması! Tartışmalara son noktayı koydu

0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün Pendik, İstanbul’daydı… Vatandaşların sorularını yanıtlayan Bakan Koca’nın bir diğer sorusu da LÖSANTE hastanesiyle ilgiliydi.

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocukların bakımı için kurulan LÖSANTE Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat engeli geldiği iddia edildi. Bakan Koca tartışmalara son verdi.

BAKAN KOCA: ‘BU BİR İSTİSMARDIR’

Bir vatandaş Koca’ya, “LÖSANTE hastanesinin ruhsatının tamamını neden vermelisiniz?” diye sordu. Fahrettin Koca, konuyla ilgili şunları söyledi: “Lösemi olduğunu kanıtlayıp başka bölgelere hastane istemek istismardır.”

Bakan Koca, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“Tek cümleyle söylüyorum. Lösemi hastalarına özel hastanede ne kadar yatak kullanmak isterlerse istesinler, ne kadar hematolog ve benzerleri isterlerse istesinler, yoğun bakımda bile lösemi hastalarına kapımız açık. Ama devamı Lösemi konusunda ise lösemi hastalarını istismar eden jinekologlara, okurlara, branş aramayan ortopedi uzmanlarına açığız.

Hepimiz birbirimizden yanayız ama bunu lösemi olarak gösterip başka bölgelere hastane istemek istismardır. Sizi de istismar etmelerine izin vermeyin. Bakın buradan herkese lösemi yatakları, hematoloji yatakları vb. üzerinde çok çalıştığımızı söylüyorum. lösemili hastalar için. “Kadın doğum, kadın doğum, ortopedi, beyin cerrahisi gibi alanlarda doktor çalıştırarak lösemili hastalarımızı sömüren, para karşılığı hizmet edenlere kapıyı açmamalılar.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eski kocası tarafından öldürülen Mervegül'ün acılı annesi, kızının gelinliğine benzin döküp ateşe verdi.Eski kocası tarafından öldürülen Mervegül’ün acılı annesi, kızının gelinliğine benzin döküp ateşe verdi.
Milas'ın yanan ormanları küllerinden yeniden doğuyor!Milas’ın yanan ormanları küllerinden yeniden doğuyor!
Ümit Özdağ, birbirlerine tekme atan partililere bağırdı: Ümit Özdağ, birbirlerine tekme atan partililere bağırdı: “Buraya kaba Afganlar mı geldi?”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş