Uzmanından altın tavsiye! Bu aktivite kalp krizi ve felç riskini azaltıyor

0

İklim ısındıkça vücudumuzun kışa adaptasyonunda değişiklikler meydana geliyor. Soğuk fizyolojik olarak daha fazla beslenmeye ve hareketsizliğe neden olurken, havaların ısınmasıyla aktivite artmakta ve ağırlıklı olarak yaz meyve ve sebzelerinden oluşan bir beslenme biçimi benimsenmektedir. Kardiyoloji Anabilim Dalı Uzmanı İsmail Erdoğu, “Yaz aylarında bol güneş almak, parklarda vakit geçirmek, ailece açık havada aktiviteler yapmak bizi mutlu etmenin yanı sıra kalp hastalıkları, kalp krizi ve felç riskini de azaltıyor.”

“Güneşli bir gün yaşamak, kalp hastalığı riskini en aza indirir”

Yaz aylarında açık havada yürümenin vücutta mutluluk hormonlarının artmasına neden olduğunu belirten Erdoğu, şöyle konuştu: “Bol bol güneş almak, boş zamanlarında parklarda kitap okumak, çocuklarla vakit geçirmek, hayata değer katan şeyler yapmak sadece insanı mutlu etmiyor. Bizi mutlu eden ama aynı zamanda hayata bağlayan, uzun ve güzel yaz günleri boyunca insanların ait oldukları sağlıksız alışkanlıklardan uzak durmalarına yardımcı olur, böylece kalp hastalıkları, kalp krizi ve felç gibi riskleri azaltır. Kalp hastalığı riski, üzüntü, stres, yalnızlık gibi pek sözü edilmeyen sosyal sorunlar kalp hastalığını da öyle etkiliyor, yaz geldiğinde mevsimin tadını çıkarmalı, bol güneş almalı, güneşli bir günün tadını çıkarmalısınız. çocuklarınız, sevgiliniz ve eşiniz. “Hayat kalp hastalığı riskini azaltır” dedi.

“Vücudumuz koltukta oturamayacak kadar güzel”

GÜN GÜNEŞ

Uzman, düzenli sabah yürüyüşleri, bisiklete binme, yüzme gibi aktivitelerle kışın alınan kiloların çok daha kolay verilebileceğini vurguluyor. İsmail Erdoğu, “Doğa yine de sizi cezbedecektir. Sadece etrafınızdaki küçük bahçelere veya yol kenarlarına baksanız bile doğanın nasıl uyandığını gördüğünüzde evden çıkmanız gerektiğini anlayacaksınız. İnsan Vücudumuz çok ergonomik ve eklemleri doğaya çok uyumlu. Koltuklara uzanıp saatlerce televizyon izlemek çok mükemmel. kan normalleşecek, doğaya ne kadar çok bakarsam zincirlerimden o kadar kurtulacağım.' Aldığımız ilhamla yenilenmeyi, yeni bir yol çizmeyi, daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi arzulayacağız” dedi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Vatandaşlara otomobille çarparak yaraladı!  Eski hakim ve savcının oğlu yine kazaya karıştıVatandaşlara otomobille çarparak yaraladı! Eski hakim ve savcının oğlu yine kazaya karıştı
Damadın dehşeti!  Karısını dövdü, yardımına gelen kayınbiraderlerini öldürdü.Damadın dehşeti! Karısını dövdü, yardımına gelen kayınbiraderlerini öldürdü.
Putin tehlikeye dikkat çekti: Putin tehlikeye dikkat çekti: “İnsansız hava araçları askerlerimizin üzerinden sinek gibi uçuyor”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş