Türkiye’nin Suriye politikasına ilişkin iddialara yanıt geldi! Dışişleri Bakanlığı: Ulusal güvenliğimize yönelik tehditlere karşı gerekli önlemleri alıyoruz

0

Suriye’de yaşanan olayların ve Kayseri’de yaşanan olaylı gecenin yankıları devam ederken Dışişleri Bakanlığı’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakanlık, “Gerçeklerin siyasi çıkar uğruna çarpıtılması ve ideolojik fanatizme dayalı suçlamaların bu bağlamda değerlendirilemeyeceği” mesajını verdi.

“ÜLKEMİZ, MİLLİ GÜVENLİĞİMİZE YÖNELİK TEHDİTLERE KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMAKTAN ÇEKİNMİYOR”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dış politikamız, devletimizin ve milletimizin çıkarlarını esas almaktadır. Bu anlayışla Türkiye, güçlü tarihi ve kültürel bağların, insani değerlerin bulunduğu Ortadoğu’da barışı, istikrarı ve refahı tesis etmeyi amaçlamaktadır. ​ve küresel adalet arayışı bu politikayı oluştururken temel ilkelerimizdir.

Türkiye, Suriye’deki iç karışıklıkların ardından yaşanan insani trajediye karşı başından beri ilkeli bir duruş sergiledi. Dış politikasını ulusal çıkarları doğrultusunda güncelleyen ülkemiz, ulusal güvenliğimize yönelik tehditlere karşı gerekli tedbirleri almaktan çekinmemektedir.

“ORTADOĞU VE SURİYE’DEKİ POLİTİKAMIZA YÖNELİK İDDİALAR TEMEL TARİHSEL BİLGİLERDEN BİLE EKSİKLİĞİ YOK”

Demokrasilerde dış politikaya yapıcı eleştirilerle katkıda bulunmak elbette mümkündür. Ancak gerçeklerin siyasi çıkar uğruna çarpıtılması ve ideolojik bağnazlığa dayalı suçlamalar bu bağlamda değerlendirilemez. Ortadoğu ve Suriye politikamıza ilişkin yapılan açıklamalar hiçbir analitik nitelik taşımamakta, temel tarihsel bilgilerden bile yoksundur.

Türkiye, yıllardır kasıtlı olarak ateş çemberine dönüştürülen bir coğrafyada barış ve istikrar adası olmayı başardı. Ülkemiz bölgedeki savaşların dışında kalmayı başardığı gibi, milletimizin huzur ve güvenliğini de pekiştirmiş, refahını artırmıştır. Bu süreçte savunma yeteneklerini de geliştiren ülkemiz, kendi coğrafyasında başarısız olsa da, sınırlarının ötesinde terörle mücadele edebilecek duruma gelmiştir.

Tüm bu gerçekleri göz ardı eden ve sırf siyasi çıkarları doğrultusunda asılsız suçlamalarda bulunanların, bölgemize sızmak isteyen egemen güçlerin temsilcileri haline geldiklerini gözden kaçırmamak gerekir. “Devletimizin ve milletimizin çıkarlarına uygun dış politika adımları atmaya devam edeceğiz.”

GRhFT3eaaAA67MLBu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uçaklar bile katıldı!  Büyük miktarda ele geçirildiUçaklar bile katıldı! Büyük miktarda ele geçirildi
Gece gündüz haraç istedi ve meydanda dövüldü.Gece gündüz haraç istedi ve meydanda dövüldü.
Yaz aylarında artan kusma ve ishal vakalarına dikkat!Yaz aylarında artan kusma ve ishal vakalarına dikkat!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş