Sabah uyanınca baş ağrısı neden olur? Uyandığında kalp çarpıntısı neden olur?

0

Herkes uyanınca yaşanan baş ağrısını sorguluyor. Pek çok nedeni olmasına rağmen aslında doğal bir durumdur. Peki sabah uyandığımızda neden bulanık görüş görüyoruz?

Uyandığımızda neden kendimizi yorgun hissederiz?

Sabahın erken saatlerinde veya sabah kalktığınızda ortaya çıkan baş ağrıları, uykunun yapısını ve kalitesini değiştiren birçok ciddi uyku bozukluğunun (obstrüktif uyku apne sendromu, uyku hareketi, uyku davranış bozuklukları, uyurgezerlik, uykuda yürüme gibi) belirtisi olabilir. vesaire.)!
Yorgunluktan şikayet eden kişide daha önce teşhis edilmemiş bir kalp sorunu, aritmi, düşük tansiyon, adrenal bez düzensizliği, tiroid bezinin az çalışması, hatta herhangi bir organda kanser gibi bir hastalık bulunabilir. Kısacası sabah yorgunluğu hafife alınacak bir şey değildir.
Göz kuruluğu nedeniyle sabahları bulanık görme meydana gelebilir. Yüzünüzü yıkayıp gözlerinizi birkaç kez açıp kapattığınızda sorunun ortadan kalkması beklenir. Bulanık görmenin yanı sıra gözlerinizde karıncalanma, yanma ve kızarıklık hissediyorsanız alerjiden şüphelenebilirsiniz.
Dünya çapında çoğu insanda, esas olarak aşırı stres, yorgunluk, uykusuzluk, kaygı ve kaygı, üzüntüden kaynaklanan sinirlilik, konsantre olamama, baş ağrıları ve depresyon nedeniyle sis veya bilinç bulanıklığı görülür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking