Milli boksör Mizan Aykol olimpiyat kotası peşinde

0

Kariyerinde 6 Türkiye şampiyonluğu kazanan Mizan, ilk kez olimpiyat kotası elemelerine katılacak.

Milli takımla hazırlıklarını Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi’nde tamamlayan Mizan, Ankara ve İspanya’da yapılacak kampların ardından 29 Şubat-12 Mart tarihleri ​​arasında İtalya’da düzenlenecek Dünya Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek.

Elemelerde başarıya ulaşmak için gece gündüz çalışan Mizan’ın hedefi, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na katılarak sıralamaya girmek.

[Fotoğraf: AA]

Mizan Aykol, 63,5 kilo kategorisinde yarıştığını açıkladı. Mizan, spor kariyerine kick boksla başladığını anlattı.


“Sakatlığımdan sonra 14 yaşında boksa başladım. 6 Türkiye şampiyonluğu kazandım. Uluslararası arenalardan mezun oldum. Türkiye’yi Avrupa’da ve dünyada temsil ettim ama mezun olma şansım olmadı”.


“Hedefim olimpiyatlara katılmak”

Mizan, Olimpiyat kotası elemeleri kapsamında İspanya’da ikili antrenman kampı düzenleyeceklerini hatırlattı.


“İspanya’da iyi bir hazırlık dönemi olacak. Kastamonu’da kuvvet kampı yaptık. İnşallah vizeyi aldıktan sonra olimpiyatlara da iyi hazırlanacağız. Boksa başlamamın nedenlerinden biri de olimpiyatlardır. Çocukluğumdur.” rüya. Vizeyi aldıktan sonra madalya peşinde koşacağım. Vizeyi alırsam hayalim gerçek olacak. Hedefim olimpiyatlar.” “Mezun olmak istiyorum. En üst seviyede olmak istiyorum. “

Mizan boksu çok sevdiğini söyledi.


“Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenman Bölümü 3. sınıfta okuyorum. Mezun olduktan sonra sporcu yetiştirmek istiyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking