Komşusunu 28 yıldır evinde alıkoyan kişi gözaltına alındı

0

Başkent Cezayir'in 300 kilometre güneyindeki Celfe Eyaleti Yargı Konseyi, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Konseyin açıklamasında, bir kişinin 12 Mayıs'ta başsavcılığa geldiği ve yaklaşık 30 yıldır kayıp olan kardeşinin El-Kadid kentindeki komşusunun evindeki ağılda olduğundan şikayetçi olduğu belirtildi.

Açıklamada, ihbarın ardından geniş çaplı soruşturma başlatıldığı ve adli kolluk ekiplerinin söz konusu eve gittiği, evde yapılan aramada kayıp şahsın ve evin sahibi olan 61 yaşındaki şahsın bulunduğu belirtildi. tutuklandı.

Açıklamada, savcılığın mağdura tıbbi ve psikolojik yardımda bulunulması ve soruşturma tamamlandıktan sonra şüphelinin derhal savcılığa sevk edilmesi yönünde talimat verdiği, olayın tüm soruşturmalarla takip edileceği belirtildi. kanunların gerektirdiği titizlik.

Trajik bir durumda bulunan mahkumun eski kıyafetler içinde ve gür sakallı fotoğraf ve videoları ülkenin sosyal medyasında paylaşıldı.

Aktivistler, tutuklunun samanla kaplı bir çukurda bulunduğu anı gösteren bir videoyu da sosyal medyada yayınladı.

Aktivistlerin verdiği bilgiye göre, 1996 yılında 16 yaşındayken kaçırılan Ömer bin Ümran, mayıs gecesi komşusunun evinde saman kaplı bir mezarda şokta ve konuşamaz halde bulundu. 13.

Aktivistlere göre Bin Omran'ın ailesi, onun 1990'larda Cezayir'de faaliyet gösteren silahlı gruplar tarafından kaçırılıp öldürüldüğüne inanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş