Fransa’nın güneydoğusunu etkisi altına alan şiddetli fırtınada 7 kişi kayboldu

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Fransa’nın güneydoğusunda geniş bir alanı etkisi altına alan şiddetli fırtına, büyük maddi hasara yol açarken, en az 7 kişi de kayıp oldu.

REKLAM

Fransa’nın güneydoğusunda geniş bir alanı etkisi altına alan şiddetli fırtına, büyük maddi hasara yol açarken, en az 7 kişi de kayıp oldu.

Cumartesi gecesi Gard bölgesindeki köprüden otomobille geçmeye çalışırken sel sularına kapılan 2’si çocuk 5 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Vali genel sekreteri Frédéric Loiseau, Cumartesi günü Nîmes şehrinin kuzeyindeki Dions’ta bir baba ve 4 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğunun sel suları altında kaldığını, Goudargues’te ise diğer iki kişinin sel sularından etkilendiğini söyledi. Pazar günü bölgenin kuzeyinde.

Valilik kabinesinden Pazar günü yapılan açıklamada, Ardèche bölgesinin Saint-Martin-de-Valamas kasabasında cumartesi akşamından bu yana bir kişinin kayıp olduğu bilgisi verildi.

Cumartesi akşamı Gard’ın Gagnieres kasabası yakınlarında yedinci bir kişinin de ortadan kaybolduğu bildirildi.

Yetkililer uyarıyor

Fransız Meteoroloji İdaresi Pazar günü vatandaşları Ardèche, Aveyron, Gard, Lozère ve Var bölgelerinde su baskını tehlikesi konusunda uyardı.

Aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Charente-Maritime ve Gironde su baskını riski taşıyan bölgeler arasında yer alıyor.

Yedi bölgenin tamamında vatandaşlar zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaya ve yetkililerin uyarılarına uymaya davet ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş