Fransa’da ‘bir alış veriş bir fiş’ dönemi sona erdi: Faturalar zorunlu olmadıkça basılmayacak

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Müşteriler, satın alma işlemleri için makbuz talep etmeye devam edebilecek. Ayrıca restoran, atölye gibi ticari işletmelerde de makbuz düzenlenmesi zorunlu olacak.

REKLAM

Fransa’da alışveriş sonrası müşterilere kağıt fatura verme süreci rafa kaldırıldı. Kağıt tüketimini azaltmayı amaçlayan çevre dostu tedbirin, banka veya kredi kartıyla yapılan ödemelerde de geçerli olacağı açıklandı.

Kağıt makbuzların tamamen ortadan kalkmayacağını söyleyen yetkililer, örneğin müşterilerin fiyat konusundaki şüphelerini gidermek için çıktı talep edebileceklerini vurguladı. Ayrıca restoran, otel, kuaför, oto tamirhanesi gibi işletmelerde fatura zorunluluğu devam edecek.

Elektrik fiyatlarına yüzde 10 zam

Öte yandan Ukrayna’daki savaşın yol açtığı enerji krizinin olumsuz etkileri ülkede hissedilmeye devam ediyor. Hükümet, kamu maliyesi üzerindeki baskıyı kademeli olarak azaltmak amacıyla 1 Ağustos’tan itibaren elektrik tarifelerine yüzde 10 oranında zam yapacağını duyurdu.

Fiyat artışı aileler ve küçük işletmeler için geçerli olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking