Etkileyici dokusuyla Prometheus | Euronews

0

Gürcistan’daki Prometheus Mağarası, ilginç yapısı ve etkileyici dokusuyla, ülkenin en turistik noktaları arasında yer alıyor. Bu devasa kompleksin küçük kızkardeşi ise Sataplia Mağarası. Ancak yakınında dinozorların ayak izleri olan Prometheus en ilgi çeken mağara. Burada nefes kesen sarkıtlar, dikitler, taşlaşmış şelaleler ve yeraltı nehirlerinin nefes kesici manzaralarını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

REKLAM

Claudio Rosmino, Euronews:

“Onlarca kilometrelik yeraltı su kanallarının çevrelediği mağara labirentinin kalbinde, muhteşem bir noktada bulunuyoruz. Bu kayalardan bazılarının oluşumunun 60 milyon yıla kadar uzandığını hayal edin.”

Günümüzde ziyaretçiler 1,2 km’lik muhteşem bir yürüyüş parkuru ardından mağaraya ulaşıyor. Promethues, çok da uzak olmayan bir tarihte, 1984 yılında keşfedildiğinde kullanılan geçit ise çok dardı.

Amiran Jamrishvili, Mağara Kaşifi:

“Kulağımıza kadar çamura batmıştık. Bu inanılmaz yeraltı sistemine sahip büyük salona ulaştığımızda mutluluğumuz sınırsızdı. Dışarı çıkıp diğer mağara kaşifleri ile paylaşmak için sabırsızlandık.”

Yeraltı nehir tekne gezisi ile mağaradan dış dünyaya geri dönmek ise tecrübe edilmesi gereken harika bir duygu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking