Dilek Taşı’nın Harun Rona’sı Ahmet Mark Somers kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ahmet Mark Somers’in oynadığı diziler

0

Dilek Taşı’nın Harun Rona’sı Ahmet Mark Somers vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ünlü oyuncu; 7 Eylül’de Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan dizinin kadrosuna dahil oldu. Dizide Salih Bademci, Mustafa, Hazal Subaşı ise Figen karakterine hayat veriyor. İşte, Dilek Taşı’nın Harun Rona’sı Ahmet Mark Somers hakkında merak edilenler…

AHMET MARK SOMERS KİMDİR?

Ahmet Mark Somers, 1959 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini İzmir’de tamamladı. 1985 Haziran döneminde lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gösteri Sanatları Ana Bilim Dalı Tiyatro, Oyunculuk Bölümünü bitirerek tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında, Çocuk Tiyatrosu, Çocukların Tiyatrosu, Tiyatro Pedagojisi, Kukla yapımı, Kukla oynatımı, Yaratıcı Drama, Pantomim, Slapstik (sakarlık), Eskrim, Beden dili, Gölge Tiyatrosu, Akrobasi eğitimlerini aldı. Mezun olduğu yıl, Ankara Devlet Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik biriminde göreve başladı.

Yurtdışında (Stuttgart’ta) otantik özelliklerini koruyarak “Madımak” adlı Köy Seyirlik Oyununun derlemesini ve rejisini gerçekleştirdi. Aynı zamanda burada kendi geliştirdiği oyunculuk yöntem ve tekniği doğrultusunda atölye çalışmaları yaptı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde üç yıl boyunca Diksiyon, Drama ve Eğitim Yöntemi Olan Dramatizasyon dersleri verdi. Uludağ Üniversitesi’nde öğretim görevliliği yanı sıra üniversitenin tiyatro topluluğunu dört yıl çalıştırdı. Ayrıca birçok kurum ve kuruluşta Diksiyon, Beden Dili, Liderlik eğitimi verdi. TOBAV’da üç yıl yönetim kurulu üyeliği ve sanat yönetmenliği yaptı. TOBAV’ın birçok sanatsal organizasyonunu gerçekleştirdi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Oyunculuk, Reji teknikleri, Yaratıcı Drama, Tiyatro Tarihi dersleri ve bu kurumun Okullar Genel Müdürlüğünü, Genel Sanat Yönetmenliğini iki yıl boyunca yaptı. Ayrıca Üniversitelerde, Kurum ve kuruluşlarda oyunculuk-yaratıcı drama ve reji teknikleri konularında atölye çalışması (workshop) gerçekleştirdi.

DİLEK TAŞI’NIN HARUN RONA’SI AHMET MARK SOMERS KİMDİR?’IN OYNADIĞI DİZİLER

Dost Eller
Dünden Yarına
Yanık Koza
Sınıf
Mavi Kuş
Vali
Ev
Son İstasyon
HTR2B Dönüşüm
Kurt Kanunu
Yol Ayrımı
Aşk Oyunu
Ben Onu Çok Sevdim
Çalışkuşu
Hatasız Kul Olmaz
Darbe
Yeşil Deniz
Kırık Kalpler Bankası
Payitaht Abdülhamid

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MasterChef’te olaylı gece! Yürekler ağza geldi
Yine Photoshop'u abarttı! Sosyal medyanın diline düştüYine Photoshop’u abarttı! Sosyal medyanın diline düştü
Yeşilçam'ın küçük Ayşecik'ini bir de şimdi gördün!Yeşilçam’ın küçük Ayşecik’ini bir de şimdi gördün!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking