700’den fazla Hollywood yıldızından İsrail’i destekleyen mektup

0
Bu haberin orjinalinin yayınlandığı dil İngilizce

Creative Community For Peace tarafından yayınlanan mektubu imzalayanlar arasında Chris Pine, Gal Gadot, Amy Schumer, Mark Hamill, Jamie Lee Curtis, Michael Douglas, Bella Thorne ve Jerry Seinfeld de bulunuyor

REKLAM

Amerikan eğlence endüstrisinin kalbi Hollywood’da 700’den fazla yıldız İsrail’e desteklerini dile getiren ve Hamas’ı kınayan bir açık mektubu imzaladı.

Mektup, Hamas’ın cumartesi günü gerçekleştirdiği şok saldırıdan bu yana eğlence sektöründen gelen ilk büyük adım oldu.

Sivi toplum kuruluşu Creative Community For Peace tarafından yayınlanan mektubu imzalayanlar arasında Chris Pine, Gal Gadot, Amy Schumer, Mark Hamill, Jamie Lee Curtis, Michael Douglas, Bella Thorne ve Jerry Seinfeld de bulunuyor.

Mektupta eğlence sektörünün liderlerine “Hamas’a karşı güçlü bir şekilde seslerini yükseltmeleri ve terör örgütünü masum rehineleri ailelerine iade etmeye teşvik etmek için ellerinden geleni yapmaları” çağrısında bulunuluyor.

Mektupta “Bu terörizmdir. Bu kötülüktür. Hamas’ın eylemlerinin hiçbir haklı ya da makul gerekçesi yoktur,” denildi.

Mektupta ayrıca eğlence sektöründeki tanınmış kişilerin “savaşla ilgili yanlış bilgileri paylaşmaktan kaçınmaları” ve herhangi bir “propagandayı” güçlendirmekten kaçınmaları yönünde bir uyarı da yer alıyordu.

Bu yazının yazıldığı sırada Gazze’de bin 400’den fazla insan öldürülmüştü. Hamas’ın hafta sonu İsrail’e düzenlediği saldırılarda bin 300 kişi öldü, 150 sivil rehin alındı. İsrail’in Gazze’ye bir kara harekâtı başlatması beklenirken Hamas buna karşı koyabilecek güçte olduğunu söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş